1)Візьміть за правило робити щоденно вправи для кращого відновлення.
На відміну від традиційних вправ, які направлені на зміцнення м’язів–після інсульту нам потрібно впливати на пластичність мозку. Тому реабілітаційні вправи відрізняються великою кількістю повторень, щоб активувати нейропластичність та перепрограмувати ваш мозок для відновлення контролю над своїми рухами.
Постійне повторення терапевтичних вправ–це найкращий та єдиний спосіб продовжувати постійно поліпшувати рух після інсульту.
2)Спробуйте обмежувальне індуковане тренування паретичних кінцівок.
Обмежувальне тренування кінцівок (СІМТ) передбачає примусове застосування ураженої руки при повному обмежені здорової руки до 6 годин на добу.
Принципи СІМТ терапії дуже прості:
-Обмеження діяльності здорової кінцівки. -Примушування до використання хворої кінцівки. -Масованна практика повторень, тобто дуже багато повторень ураженою кінцівкою.
Цей підхід має велику доказовість тому є резон його спробувати
3)Спробуйте дзеркальну терапію для відновлення рухів в руці.
Це також прекрасний підхід для відновлення дрібної моторики. Невелике дзеркало закриває хвору руку та виконуючи руки здоровою рукою до мозку доходить інформація, що ви ніби рухаєте хворою. Ви обманюєте мозок і він, хоча рухається тільки одна рука, думає, що рухаються обидві–це також допомагає активізувати нейропластичність.
4)Займіться психологічними практиками.
Ідеомоторні тренування так само покращують нейропластичність. Тому візуалізуйте свої рухи. Думайте щоденно про те як ви їх виконуєте. Якщо ви поєднаєте ці практики з фізичними тренуваннями, то ви отримаєте ще кращі результати.
5)Обладнайте та пристосуйте своє житло для реабілітації.
Створіть максимально безпечний та пристосований для відновлення простір.
6) Слухайте поради свого фізичного терапевта
Він має знання та практичний досвід і тому буде шукати разом з вами вихід з ваших проблем.
7)Не лякайтесь в певний час ніби зупинкам росту своїх результатів–це плато.
Плато–це просто сповільнення, а не повна зупинка. Відновлення зупиниться тільки тоді, коли зупинитесь ви.
Відмінний спосіб пробитися через плато–це потрясіння фізичне чи емоційне. Ведіть більш активне життя–не зациклюйтесь на хворобі та додайте різноманітності до ваших занять (займіться якимось доступним видом спорту)
8.)Не дозволяйте думкам про свій стан загнати вас в депресію.
За вас ніхто не зробить саме цю роботу по відновленню. Ви маєте самі бути за “кермом автомобіля” вашого життя і крім вас ніхто не зможе привезти до потрібного пункту призначення. Ви несете найбільшу відповідальність за це.
9)Не думайте про погане та не слухайте негативні прогнози на рахунок вас.
Ви можете потрапити під ефект дії “ноцебо”, що є протилежним від плацебо. Тому ігноруйте негативні прогнози та вірте в позитивні результати.
10)Нехай спастичність вас не зупиняє.
Спастичність–це поширена проблема в післяінсультних хворих. Якщо ви будете постійно займатися, то вона поступово значно зменшиться або навіть зникне.
11)Кожен день ставте собі нові задачі.
Це відмінний спосіб програмувати себе на відновлення, головне щоб ці цілі були вірогідні та можливі. Якщо ви виробите цю звичку, то зможете вирішити набагато більше своїх проблем.